Wolontariat

W naszej szkole działa Szkolne Koło Caritas

Jesteśmy pierwszą szkołą w Archidiecezji Krakowskiej, w której w 2005 roku powstało Szkolne Koło Caritas. Uczniowie, którzy do niego należą, pod opieką katechetów, współpracują z Hospicjum św.Łazarza, Domem Dziecka w Pacanowie, Stowarzyszeniem Emerytowanych Nauczycieli, Parafią św. Szczepana, Domem dla Bezdomnych "Dzieło Pomocy Ojca Pio" oraz z księdzem J. Krzemieniem, który prowadzi Krakowski Dom Fundacji "Chleb Życia". 
Nasze koło odpowiada także na potrzeby środowiska szkolnego, wspierając uczniów i absolwentów, którzy z powodu różnych wypadków losowych potrzebują pomocy.

Szlachetna Paczka

Od 2011 roku nasza szkoła, biorąc udział w przedsięwzięciu Szlachetna Paczka, pomogła 13 rodzinom. 
Uczniowie przygotowali w sumie 101 pudeł, spełniając wszystkie potrzeby wybranych rodzin, będących w trudnej sytuacji - każdy ich członek, co roku otrzymuje zindywidualizowany prezent w formie świątecznej paczki.


WOŚP

Współpracujemy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, organizując w styczniu dyskoteki, z których dochód jest przeznaczony na jej cele, a nasi uczniowie uczestniczą w tej akcji, jako wolontariusze. Wszelkie akcje wolontariatu można śledzić na naszym blogu TUTAJ

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza