Nasze klasy

Klasa 1 Myślę logicznie, więc jestem ...
"Powiesz - zapomnę
Pokażesz - zapamiętam,
Przeżyję, doświadczę - zrozumiem"

Konfucjusz

Uczniowie klasy pierwszej realizują zajęcia programowe ze szczególnym uwzględnieniem rozwijania umiejętności logicznego myślenia, wnioskowania, formułowania i rozwiązywania problemów.
Zajęcia lekcyjne prowadzone w formie dostosowanej do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci:
  • rozwiązywanie zdań na macie edukacyjnej (np. odnajdywanie drogi z punktu do punktu) 
  • porządkowanie logiczne ciągów wydarzeń, (np. historyjki obrazkowe) 
  • układanie schematów działania, (np. instrukcje obsługi przedmiotów) 
  • poszukiwanie wielu rozwiązań dla postawionego problemu, 
  • tworzenie prostych programów, 
  • wykorzystanie gier planszowych i zabaw logicznych.
Jak pracują pierwszaki można zobaczyć TUTAJ


Klasy 4.

Klasa algorytmiczna "Człowiek przyszłości" 
z poszerzonym programem informatyki i matematyki

Podczas 5 lat nauki uczniowie stopniowo poznają różne języki programowania, początkowo z użyciem schematów, szablonów i pseudokodów, poprzez programowanie obiektowe aż do języka C++. Zajęcia z algorytmiki są skorelowane z nauką matematyki, nauka programowania w wielu językach. Uczniowie przygotowani są do potwierdzenia kwalifikacji międzynarodowym certyfikatem ECDL.
Klasa działa pod patronatem Małopolskiego Oddziału PTI oraz Mistrzów Kodowania.
Partnerami programu są Akademia Kodera działająca przy Małopolskiej Inicjatywie Cyfrowej Edukacji oraz Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk.
Jak pracują Młodzi programiści można podglądnąć TUTAJ
Klasa z poszerzonym językiem angielskimUczniom tej klasy proponujemy naukę języka angielskiego przygotowującą uczniów do realizacji programu klasy dwujęzycznej z językiem angielskim. Dwóch nauczycieli języka angielskiego i cztery godziny języka w tygodniu.

Klasa ogólna z możliwością nauki drugiego języka obcego - hiszpańskiego. Uczniom tej klasy proponujemy naukę języka hiszpańskiego przygotowującą uczniów do realizacji programu klasy dwujęzycznej z językiem hiszpańskim.
Jak pracują klasy czwarte - można zobaczyć TUTAJ


Klasy 5.
Klasa z językiem angielskim. Uczniom tej klasy proponujemy naukę języka angielskiego przygotowującą uczniów do realizacji programu klasy dwujęzycznej z językiem angielskim.

Jak pracują klasy piąte - można zobaczyć TUTAJ

 Klasa szósta DSD
Wiodącym językiem obcym jest język niemiecki, realizowany w wymiarze sześciu godzin tygodniowo (nie jest konieczna znajomość języka niemieckiego). Nauka kończy się bezpłatnym egzaminem kwalifikacji językowych, przeprowadzanym w naszej szkole, sprawdzanym i ocenianym w Niemczech, w wyniku którego uczniowie otrzymują międzynarodowy certyfikat Deutches Sprachdiplom na poziomie A2/B1. Jest to wspólne przedsięwzięcie federacji i krajów związkowych Republiki Federalnej Niemiec. Uczniowie klas DSD mogą brać udział w wymianie młodzieży przy współpracy Deutsch-Polnisches Jugendwerk (Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży) do Königswinter (niedaleko Bonn) oraz w wycieczkach do krajów niemieckojęzycznych.

Jak pracują klasy DSD - można zobaczyć TUTAJ

Klasy 7.Klasy dwujęzyczne - intensywna nauka języka obcego oparta na metodzie komunikacyjnej, która jest realizowana podczas 5 godzin tygodniowo (w tym 2 dwie godziny przedmiotów prowadzanych w języku obcym).

KLASA DWUJĘZYCZNA-ANGIELSKA 
Uczniowie klasy angielskiej uczą się intensywnie języka angielskiego w oparciu o metodę komunikacyjną (nauka posługiwania się językiem, a nie nauka o języku) realizowaną podczas pięciu godzin tygodniowo. Naszym celem jest przygotowanie uczniów do egzaminu FCE - jednego z najpopularniejszych angielskich certyfikatów językowych na poziomie średniozaawansowanym (B2). Do programu nauczania wprowadzane są także elementy kultury, literatury, geografii i historii krajów anglojęzycznych.

Jak pracują klasy angielskie - można zobaczyć TUTAJ


KLASA DWUJĘZYCZNA- HISZPAŃSKA

Dla uczniów tej klasy wiodącym językiem obcym jest język hiszpański realizowany w ilości pięciu godzin tygodniowo (nie jest konieczna znajomość języka hiszpańskiego). Do programu nauczania wprowadzane są także elementy kultury, literatury, geografii i historii krajów hiszpańskojęzycznych.
Patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje ambasada Królestwa Hiszpanii.

Nasi absolwenci mogą kontynuować naukę języka hiszpańskiego w dwujęzycznych oddziałach VI LO w Krakowie, a także zdawać maturę hiszpańską.

Jak pracują klasy hiszpańskie - można zobaczyć TUTAJBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza